... bo wiemy, jak ważna jest jakość życia

Stworzono w kreatorze www WebWave CMS

PLUSKWY - PROBLEM NIE TYLKO W HOTELACH

 

 

 

Problem, który może dotknąć każdego z nas - pluskwy w mieszkaniu. Te małe pasożyty potrafią sprawić nam wiele kłopotów i stresu, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Pozbycie się pluskiew nie jest łatwe, łatwo za to je przynieść do mieszkania, czy to z wakacyjnego wyjazdu, czy tez za sprawą gości lub lokatorów mieszkania, które udostępniamy na wynajem.


Sprawa nie jest jednak beznadziejna i są sposoby, które pomogą pozbyć się pluskiew raz na zawsze.

 

Sprzątanie to podstawa! Regularne odkurzanie i czyszczenie łóżka oraz kanap pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się pluskiew. Przede wszystkim pozwoli je odkryć na dość wczesnym etami, zanim się rozmnożą i rozprzestrzenią. Pamiętaj też o praniu pościeli w wysokich temperaturach, aby zabić ewentualne jaja pluskiew.

 

Wykorzystaj naturalne środki! Olejek z drzewa herbacianego, sok z cytryny czy ocet mogą okazać się skutecznymi środkami odstraszającymi pluskwy. Wsypianie sody oczyszczonej wokół łóżka również pomoże utrzymać je z dala.

 

Zainwestuj w specjalne preparaty! Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki chemiczne dedykowane zwalczaniu pluskiew. Wybierz taki, który będzie bezpieczny dla ciebie i twoich pupili, jeśli masz zwierzęta w domu.

 

Starannie zabezpiecz szczeliny i szpary wokół łóżka oraz innych mebli. Pluskwy lubią się tam ukrywać, więc drobne przerwy stanowią dla nich idealne schronienie. Możesz wykorzystać taśmy uszczelniające lub silikon, aby uniemożliwić im dostęp.

 

Najlepsze wyjście - skonsultuj się z profesjonalną firmą zwalczającą takie szkodniki. Profesjonaliści pomogą ci skutecznie pozbyć się problemu. W rezultacie koszt z reguły dwukrotnej dezynsekcji nie okaże się wyższy niż inwestycja wielotygodniowe domowe sposoby. Poza tym zawsze możesz złożyć reklamację. A jeśli potrzebujesz polecenia firmy – zapytaj nas. Pomogliśmy już wielu właścicielom i lokatorom.