więcej

CZY WŁAŚCICIEL LOKALU MOŻE DOWOLNIE PODNOSIĆ CZYNSZ?

 

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twoje czynsze za wynajmowane mieszkanie czy lokal rosną nieustannie, bez ostrzeżenia?

Czy właściciel ma prawo do dowolnego podnoszenia opłat, czy Ty jako najemca też masz swoje prawa?!

 

więcej

ZARZĄDZANIE NAJMEM - DLA KOGO?

 

 

Zarządzanie najmem to narzędzie, które może okazać się bardzo przydatne dla osób posiadających więcej niż jedną nieruchomość do wynajmu. Lub też dla osób, które nie chcą lub nie mają czasu zajmować się posiadaną na wynajem nieruchomością. To również świetna opcja dla osób z niewielkim doświadczeniem, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości. Profesjonalne wsparcie pozwoli Ci uniknąć wielu błędów i zapewni bezpieczeństwo finansowe.

 

więcej

PROBLEM Z UMOWĄ NAJMU MIESZKANIA?

 

 

Często zdarza się, że wynajmując mieszkanie, wpadamy w pułapkę złej umowy, która może skutkować dużymi problemami w przyszłości. Warto więc zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 

więcej

UMOWA NOTARIALNA NA WYNAJEM MIESZKANIA - CO WARTO WIEDZIEĆ?

 

 

Kiedy decydujemy się na samodzielny wynajem mieszkania, bez wsparcia biura nieruchomości czy firmy zarządzającej mieszkaniami, jednym z najważniejszych elementów, na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest umowa najmu lokalu. Istnieje kilka rodzajów umów, ale jedną z najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych jest umowa notarialna. Dlaczego warto ją podpisać i na co zwrócić uwagę?


 

 


 

więcej

więcej

więcej

więcej

więcej

... bo wiemy, jak ważna jest jakość życia

Stworzono w kreatorze www WebWave CMS

KUPIĆ CZY WYNAJĄĆ

 

Czy warto decydować się na wynajem czy lepiej od razu inwestować we własne cztery kąty? Dziś przedstawiamy 5 kroków, które pomogą Wam podjąć decyzję.

 


 

PLUSKWY - PROBLEM NIE TYLKO W HOTELACH

 


Problem, który może dotknąć każdego z nas - pluskwy w mieszkaniu. Te małe pasożyty potrafią sprawić nam wiele kłopotów i stresu, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Pozbycie się pluskiew nie jest łatwe, łatwo za to je przynieść do mieszkania, czy to z wakacyjnego wyjazdu, czy tez za sprawą gości lub lokatorów mieszkania, które udostępniamy na wynajem.
 


 

 


 

NAJEMCO - DBAJ JAK O SWOJE

 

Dzisiaj poruszamy temat z pozoru błahy, jednak zastosowanie poniższych zasad z pewnością zaowocuje dobrymi relacjami na linii wynajmujący-najemca. Wielu z Was ma doświadczenie w tym zakresie i wie, jak ważne jest utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie. Dlatego zapraszam do lektury i zapoznania się z naszymi wskazówkami.

 


 

ZNALEZIENIE DOBREGO NAJEMCY

 

Mając mieszkanie do wynajęcia chcesz znaleźć dobrego najemcę, który będzie odpowiedzialny i rzetelny. Jeśli nie korzystasz z usługi zarządzania i nie oddajesz wszystkiego w ręce specjalistów z takich firm jak RentPlanet Professionals, sam musisz o wszystko zadbać. Jak to zrobić? 


 

 


 

JAK SIĘ POZBYĆ LOKATORA

 

To temat niezwykle trudny. Prawo nie ułatwia sprawy właścicielom lokalu. Niestety to niechciany lokator ma większe prawa – mieszka więc bez płacenia i dewastuje nie patrząc na dalekosiężne skutki. Jeśli twoim mieszkaniem nie zarządzają profesjonalne firmy, podpowiadamy w jaki sposób sam możesz próbować pozbyć się niechcianego lokatora.