... bo wiemy, jak ważna jest jakość życia

Stworzono w kreatorze www WebWave CMS

ZNALEZIENIE DOBREGO NAJEMCY

 

 

 

Mając mieszkanie do wynajęcia chcesz znaleźć dobrego najemcę, który będzie odpowiedzialny i rzetelny. Jeśli nie korzystasz z usługi zarządzania i nie oddajesz wszystkiego w ręce specjalistów z takich firm jak RentPlanet Professionals, sam musisz o wszystko zadbać. Jak to zrobić? 

 

Zadaj pytania i sprawdź referencje. Przy pierwszym kontakcie z potencjalnym najemcą, zadbaj o to, aby zadać mu kilka pytań dotyczących jego stabilności finansowej, historii najmu oraz stylu życia. Poproś także o referencje od poprzednich właścicieli mieszkań, aby sprawdzić, czy jest godny zaufania.

 

Przeprowadź dokładną weryfikację. Nie bój się sprawdzić potencjalnego najemcy w bazach dłużników czy rejestrów dłużników. Ważne jest, aby mieć pewność, że nie będziesz mieć problemów z otrzymywaniem czynszu w terminie.

 

Umów spotkanie. Po rozmowach telefonicznych warto umówić się na spotkanie twarzą w twarz. Możesz lepiej poznać osobę i ocenić, czy będzie odpowiednim najemcą dla Ciebie.

 

Podpisz umowę najmu. Nie zapominaj o formalnościach. Warto sporządzić szczegółową umowę najmu, w której zawrzesz klauzule dotyczące terminu najmu, wysokości czynszu, obowiązków najemcy oraz ewentualnych kar za nieprzestrzeganie warunków umowy.

 

Bądź dostępny i otwarty na komunikację. Po podpisaniu umowy warto być dostępnym dla najemcy i otwartym na wszelkie pytania czy problemy. Dzięki temu zbudujesz dobre relacje i unikniesz nieporozumień.

 

Mając te 5 sposobów na znalezienie dobrego najemcy mieszkania, możesz być spokojny o to, że Twoje mieszkanie będzie w dobrych rękach. Szukaj uważnie i nie bój się zadawać pytań!