... bo wiemy, jak ważna jest jakość życia

Stworzono w kreatorze www WebWave CMS

PROBLEM Z UMOWĄ NAJMU MIESZKANIA?

 

 

 

Często zdarza się, że wynajmując mieszkanie, wpadamy w pułapkę złej umowy, która może skutkować dużymi problemami w przyszłości. Warto więc zwrócić uwagę na kilka kwestii.


Po pierwsze, zawsze dokładnie czytaj umowę najmu przed podpisaniem. Sprawdź, czy nie ma w niej ukrytych opłat, kruczków czy niekorzystnych warunków. Jeśli coś Cię niepokoi, zawsze dopytaj i negocjuj warunki z właścicielem.


Po drugie, pamiętaj o uregulowaniu wszystkich kwestii dotyczących terminów płatności, kaucji, czy ewentualnych napraw w mieszkaniu. Wszystko powinno być jasno sprecyzowane i udokumentowane. Umowa dokładnie powinna określać zarówno obowiązku najemcy, jak i właściciela czyli wynajmującego. Niejasne zapisy mogą działać na twoją niekorzyść, dlatego zadbaj o szczegóły.


Jeśli jednak już podpisałeś umowę i pojawił się problem, nie zwlekaj z działaniem. Skontaktuj się z prawnikiem lub doradcą prawnym, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu sytuacji.


Pamiętaj, że Twoje prawa jako najemcy są chronione, więc nie wahaj się walczyć o nie. Zawsze staraj się działać rozważnie i zgodnie z przepisami prawa.