NAJEMCO

- DBAJ JAK O SWOJE!

 

 

 

Dzisiaj poruszamy temat z pozoru błahy, jednak zastosowanie poniższych zasad z pewnością zaowocuje dobrymi relacjami na linii wynajmujący-najemca. Wielu z Was ma doświadczenie w tym zakresie i wie, jak ważne jest utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie. Dlatego zapraszam do lektury i zapoznania się z naszymi wskazówkami.

 

Po pierwsze, nie ignoruj drobnych usterek. Choć mogą wydawać się niewinne, mogą przerodzić się w większy problem, który będzie kosztowny w naprawie. Dlatego regularnie sprawdzaj mieszkanie i naprawiaj wszelkie usterki na bieżąco.

 

Po drugie, nie dopuszczaj do zaniedbania czystości. Regularne sprzątanie to podstawa, aby utrzymać mieszkanie w dobrym stanie. Pamiętaj o tak prozaicznych czynnościach jak odkurzanie, mycie podłóg i okien, a także usuwaniu wszelkich zabrudzeń.  Kilkumiesięczne zaległości to godziny spędzone na szorowaniu, doczyszczani, usuwaniu starych plam czy grzyba na silikonie przy wannie czy w zakamarkach okien.

 

Po trzecie, nie przeciążaj mieszkania meblami i przedmiotami. Zbyt duża liczba rzeczy może sprawić, że przestrzeń będzie przytłaczająca i mało funkcjonalna. Wybieraj meble i dekoracje z głową, tak aby miały zarówno estetyczny, jak i praktyczny charakter. Na pewno to docenisz, kiedy przyjdzie do wyprowadzki.

 

Podsumowując, dbaj o swoje mieszkanie na wynajem jak o swoje własne. Nie lekceważ drobnych usterek, utrzymuj lokal w czystości i unikaj nadmiernego zagracania przestrzeni. Dzięki temu będziesz zadowolony nie tylko ty – właściciel lokalu, z pewnością doceni dobrego lokatora i nie będzie szukał nikogo na twoje miejsce. A przy rozwiązaniu/wygaśnięciu umowy będziesz miał znaczni krótszą listę kosztownych usterek czy zaniedbań.

 

 

 

 

 

 


 

... bo wiemy, jak ważna jest jakość życia

Stworzono w kreatorze www WebWave CMS